arkadaş arıyorum

0
884

insanoğlunun sosyal toplumsal psikolojik bir varlık olması onun diğer kimselerle çeşitli müsabetler kurmasına imkan verir . Konuşur muhabbet eder chat yapar , yeni arkadaşlar edinir , arkadaş arıyorum demez belki ama sosyal olarak arkadaş ara onun için bir doğal içgüdüdür çünkü düşürnürki kendisinin bir yere ait olması gerekir.

Bir kaç saat yanlız kaldığınızı hayal edin hiç kimseyle konuşmadığınızı düşüncesi dahi sizi germeye muktedirdir.Yanlız kalan insan kendini dinlemeye başlar ,mesela yaşlılar yanlızdır sürekli kendini dinler ve kendi kendine hastayım,başım ağrıyor,bacaklarım çok kötü diye söylenir.Yanında farklı kimseler olsa hiç oralı bilee olmadan muhabbet eder.

Bazı kimseler kız arkadaş arıyorum bazıları ise erkek arkdaş arıyorum der kendine ; sebebi mutlu olma isteğidir çünkü insanoğlunun eşsiz tabiatı duygusal yönden mutluluk sevgi ilgi arar , istediğini bulursa kesinlikle onu bırakmayacaktır.Bırakanda zaten ne aradığını bilmiyordur ya para ya ev yani bir madde  arıyordur kendine bir ruh ikizi değil.

Kimilerinin internetdeki arkadaşlık  siteleri vasıtasıyla evlendiğini duymamış olanınız pek az olsa gerek , peki bu sağlıklı bir yöntem mi , tehlikeleri nelerdir diye insan kendine sorarsa işin içinden çıkamaz.Benim fikrim naçizane internet vasıtasıyla irtibatı kurduktan sonra biraz karşıdaki partneri tanımak ve bir adım ileri giderek yüzyüze konuşmak , burada sezgiler hayat tecrübesi ve birazda hafıza devreye giriyor … Nasıl yaniii?

Söyleki , arkadaşımızın doğruları söylediğinden emin olmak için daha önceden konuştuklarımızı sorduklarımızı tekrarlarız yeniden yanıtlamasını bekleriz , anlatılarının önceki söyledikleriyle ne kadar örtüştüğüne dikkat ederiz , veyahut sezgisel yönlerimiz kuvvetliyse ruhen hissetmeye çalışırız , veyahut beden dilini iyi biliyorsak gözlerinden el ve vucüt hareketlerinden mimik ve jestlerinden birşeyler çıkartırız.

Siz neler düşünüyorsunuz bu konu hakkında aşağıdaki kutuya fikirlerinizi yazmanızı bekliyorum? internetden tanıştığınız biriyle evlenirmiydiniz çıkarmıydınız?

CEVAP VER