green card nedir

0
813

Green Card nedir ? Green Kart ne iş yarar ?

yesilkart46860

Green Card, Amerikan temsilciler meclisnin bin dokuz yüz doksan senesinde almış olduğu bir kararla yürürlüğe sokulan resmi bir göçmen alım planıdır . Amerika Birleşik Devletleri’nde tüm yaşamınız müddetince çalışma , oturma ve okuma imkanı sağlayan sınırsız giriş vizesi diyebiliriz.

Green Cart a (karta) kimler başvurabilir?

Amerikan vatandaşı olmayanlar , bu kişilerin eşleri ve yirmi yaşından küçük çocukları green karta başvurabilir.Green Kart aldığınız zaman TC vatandaşlığınız sürdürmenin yanında, Amerika Birleşik Devletleri vatandaşlık haklarının neredeyse hepsini elde etmiş olursunuz. İsteyen Amerikan Yeşil Kart sahibleri ise beş sene sonra Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını kaybetmeden Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı olabilir.

Green card başvuru nasıl yapabilirim ?

Bu yılki Green Card başvurularınız , daha önceki yıllarda olduğu gibi yanlızca elektronik ortamda işlem görecektir. Posta veyahut bu tip araçlar vasıtasıyla yapılan başvurular hiçbir şekilde işleme konulmayacaktır.

Diğer internet sitelerinde üç veya dört yıllığına uzun dönemli başvurular yapacağız gibi ibarelerle karşılaşırsanız ciddiye almayın ! Üç veya dört yılllık başvurular şansınızı yukarlara taşımayacaktır . Önümüzdeki yıllarda çekilişin gerçekleştirilip gerçekleştirilmeyeceği yalnızca Amerikan makamlarınca kararlaştırılır , nitekim her yıl Green Card kuralarına güncel bilgiler ve fotograf ile başvurmalısınız.

Green Card başvurusu resmi evrakları karşılığında sizden talep edilecek ücretleri sakın ödemeyin , bazı uyanıklar kapınıza kadar gelerek bu tarz paralar talep edebiliyorlar.

Site sakinleri , önerdiğimiz site teminatı altında başvurunuzu eksiksiz ve kurallara uygun bir biçimde gerçekleştirerek ABD’de çalışma, yaşama , oturma , eğitim  imkanını sağlayabilirisiniz. Amerikan makamları ,  Amerikan nüfus ve kültürünü zenginleştirmek maksadıyla her sene kurayla elli bin ile elli beş bin arasında başvurana Green Card (Yeşil Kart) dağıtmaktadır.

green card çekiliş sonuçları

green card kazananlara ulaşmak için aşağıdaki verdiğimiz Amerikan sitesini kullabilirsiniz  ancak teyit mesajınızı öncelikli olarak hatırlamanız  gerekmektedir :

http://www.dvlottery.state.gov/ESC/

CEVAP VER