ingilizce öğrenme teknikleri

3
8534

İngilizce öğrenme teknikleri arasında en iyi diye aslında bir şey yoktur , hangi ingilizce öğrenme tekniğinin işinize ne kadar yaradığı , amaçladığınız eğitime cevap verecek niteliklere sahip olup olmadığı önemli bir noktadır.

  • Yeni İngilizce öğrenmeye başlayanlar kısa ingilizce hikayeler okuyun. Daha iyi ingilizce bilenler romanlar , gazeteler , dergiler okuyabilir.Orijinal ingilizce sinema filmleri diziler izlemeye gayret edin.
  • İçeriğe önem gösterin yani okuduğunuzu anlamaya çalışın.Bırakın dilbilgisi kurallarını ! takmayın artık kafanıza ! Annenizden babanızdan çevrenizden Türkçe’yi dilbigisi kurallarıyla mı öğrenmiştiniz.Türkçe öğrendiniz o halde neden İngilizce öğrenemeyesiniz ki , elimizde ciddi kanıtlar var ! TÜRKÇE BİLİYORSUNUZ!
  • İngilizce şarkılarla kendinizi eğlendirin ama bunu yapmak zorunda olduğunuz bir işmiş gibi değil , bir eğlence yöntemi olarak kullanın.
  • Hoşunuza giden materyallere yönelin. Okuduklarınızdan, dinlediklerinizden , seyrettiklerinizden zevk alın.
  • Hiçbir dile tanık oldunuz mu iletişim kurmaya çalışmayan , o halde derhal konuşma kulüplerine üye olun, ingilizce chat yapmaya başlayın.Konuşurken hata yapmaktan korkmayın önemli olan akıcı ve anlaşılır konuşmaktır.
  • Ian Przybylinski ismini duydunuz mu bilmiyorum , Northwestern Üniversitesinde İngilizce Dili ve Edebiyatı okuduktan sonra Türkiye’ye 2004 yılında geldi . Türklerin,Fransızların ve Japonların konuşma becerilerini kısa zamanda çok üst seviyelere çıkarmasıyla ünlendi.Ücretsiz e-kitapları da var .Ian Przybylinski’nin konuşma tekniklerine gitmek için tıkla
  • Effortless English sistemini denemenizde fayda var , bu site İngilizce öğrenmeyi garanti ediyor ve dendiğine göre öğrenemeyen yokmuş!Hızlı ingilizce öğrenme teknikleri arasında gösteriliyor ve kolay öğrenme metotları sunuyor. Daha fazla detaylı bilgi almak için tıklayın

Effortless English Tekniğinin uygulayıcısı nasıl konuşma beceremizi geliştirebileceğimizden bahsediyor.

İngilizce öğrenme teknikleri değilde birazda ingilizce öğretme tekniklerinden bahsetmekte fayda var.Belkide en eski yöntem çeviri tekniği ile öğretmekti bu günümüzde pek yaygın değil.Bir diğer yöntem sadece konuşarak ingilizce öğretimi idi ve okuma-anlama okuduğunu yazma tekniklerine de başvuruldu.Fakat gördüğünüz gibi tüm bu yöntemlerde her zaman bir tarafınız  güçsüz kaldığını hissediyorsunuz yani çok iyi konuşabileceksin ama okuyup yazmakta zorlanacaksınız yada okuduğunu anlayacaksın ama diğer taraftan ingilizce bir konuşma duyduğunuzda sanki ilk kez karşılaşmış gibi davranacaksınız.Bunların hepsini bir arada toplayan ECLECTIC metot geliştirildi.Hepsinden bir parça öğreniyorsunuz fakat ingilizce dinleme yaptıktan sonra bu konu hakkında konuşuyorsunuz , yazıyorsunuz yada okuduklarınız hakkında konuşma yapabiliyorsunuz .Burada sizi okuma – yazma -dinleme – konuşma yönlerinden geliştirmek amaç .

3 YORUMLAR

  1. HELLO!HOW ARE YOU DEAR MEMBERS?OHH I AM FİNE.BUT,I AM VERY SAD NOW.BECAUSE TODAY İS MAYA CALANDER’S END DAY.BUT,I AM MAYBE CHEERİNG TODAY.

    BYE,BYE.I LOVE YOU!!!

CEVAP VER