ingilizceden türkçeye çeviri

2
4627

Çeviri Programları

Google Metin Çeviri

ProÇeviri , İngilizce Türkçe çeviri yapabilme yeteneğine sahip bilgisayar marifetiyle çalışan yetmişbin sözcük dağarcığı olan ve binlerce kalıbı tanıyabilen ve yorumlayabilen bilgisayar programıdır.İnteraktif sistemi dolayısıyla değişik sonuçlar veren yapı ve kelimeleri alternatif kullanımlarıyla ortaya koyar.Çevirmen kişiselleştirilmiş ara yüzle yeni İngilizce kelimeleri hafızaya ekleyebilir. Farklı bir mecradaki metni kolaylıkla ProÇeviri’ye taşıyabilir ve tercüme işine hızla geçer. İsteğe bağlı olarak bir metni kısım kısım çevirir.Bilgisayarınızı kesinlikle yavaşlatmaz, geçici hafızayı doldurmaz.Yapılan çeviriyi hemen kullanıcın karşısına sunar buda çevrilmeyi bekleyen diğer yazıları beklerken size zaman kazandırır.
http://www.gezginler.net/modules/mydownloads/visit.php?lid=169 

Google Translate

Bir diğer çeviri yapabileceğiniz ortam ise google sunduğu google translate .Hem İngilizce Türkçe hemde Türkçe İngilizce çeviri yapabilirsiniz , aynı zamanda bu servisi sözlük olarakta kullanabilirsiniz.Fakat tam doğru çeviriler bulmak pek mümkün görünmüyor ,yinede bir insanın yorumuna ve düzeltmesine sıklıkla ihitiyaç duyuluyor.
Sadece İngilizce çeviri yapmıyor bunun yanında

Arapça
Filipince
Arnavutça
Endonezya Dili
Litvanyaca
Çekoslavakça
Fince
Çince
Danca
Galiçyaca
Estonyaca
Letonyaca
Almanca
Fransızca
İbranice
Hırvatça
İngilizce
İtalyanca
Hintçe
Lehçe
Hollandaca
İsveçce
Macarca
Japonca
Katalanca
Korece
İspanyolca
Tay Dili
Portekizce
Maltese
Norveçce
Vietnamca
Rusça
Sırpça
Bulgarca
Slovakça
Slovence
Türkçe
Ukraynaca
Yunanca
Romenca

Çeviri yapma şansıda mevcut.
Sadece metin çevirisi yapmıyor bunun yanı sıra Web sayfası tercüme imkanında mevcut.Çevrilecek sayfanın url sini boş kutucağa yazarsanız yada yapıştırırsanız tüm sayfayı hedef dile çevirir.

2 YORUMLAR

  1. You will have an interesting week because you will meet an old friend.You will make plans for a holiday together.

CEVAP VER