Neden ve Nasıl İngilizce Okuma Yapmalıyız?

0
1718

Muhtemelen sizde farkındasınız ki kendi dilimiz Türkçe’de de okuma yapmak önemli görülmekte çünkü eğlenceli ve eğitseldir. Bize yeni dünyalar ve ufuklar açabildiği gibi hayatımıza zenginlik katar ve el göz kkordinasyonumuzu geliştirir, sosyal becerilerimizi ileriye taşır.  Yabancı bir dil öğrenirken, bizim için düşündüğümüzde İngilizce öğrenirken okuma yapmak önemli bir katkı sağlar İngilizceyi daha hızlı ve bütüncül olarak öğrenme de.

Dil öğrenenler için okuma en temel ve vazgeçilmez becerilerden bir tanesidir. Okuma becerileriniz ilerlerken, dinleme, konuşma ve yazma becerilerinde de ilerleme kaydedirsiniz. İngilizce eğitimi alanların İngilizce okuma yapmalarının önemini vurgulayan bazı önemli ve belli başlı sebepleri aşağıda sıraladım.

Nasıl İngilizce Okuma Yapmalı

1-Okuma yaparken gördüğünüz kelime ve yapıların sürekli tekrarı kelimelerin ve gramer yapılarını öğrenip hatırlamanızda yardımcı olur.

2-İngilizce okuma yapmak İngilizcenin ritmine kapılmanızı sağlar ve zamanla doğallık hissedecek ve cümlenin – yapının yanlış olduğunu görünce hemen fark edeceksiniz.

3-Karşılıklı konuşmanın aksine, okuma kendi kendine yapılabilir.

4-Okuma pahalı değildir daha ziyade ücretsizdir.

5-İyi okuma becerileri diğer dil becerilerinde de ilerlemeler sağlar. Yazmadan önce okumayı öğrenmek önemli bir nokta olarak göze çarpmaktadır.

6-Okumak doğru kelime heceleme ve yazımı için önemli bir aktivitedir.

7-Telaffuzunuzu okuma yaparken yapacağınız dinleme ile ilerletebilirsiniz.

8-İngilizcenizi geliştirmek istiyorsanız İngilizce okumayı sevmelisiniz. En iyi okuyucular en iyi notları, işleri edinirler.

Şu konularda ilginizi çekebilir :

İngilizce hikayelerİngilizce okuma materyalleriİngilizce FıkralarOkuma ipuçları

CEVAP VER