simple present tense konu anlatımı

6
4711Bu video derste izleyeceğiniz simple present tense konusu dört ana başlık altında toplandı.

 • to be yapısı ve kullanımı – yapısal özellikleri

to be yapmak anlamına gelir ve cümle içerisinde is-are-am şeklinde kullanılır.Geçmiş zaman için kullanmak istersek was-were kullanmamız gerekir.
I am here to teach you  simple present tense.
Sizlere İngilizce öğretmek için buradayım.
I was a student  like you  15 years ago.
15 yıl önce sizin gibi öğrenciydim.

 • simple present tense olumlu cümle yapısı

Olumlu cümlelerde yükleme he/she/it zamirleri özne ise -s takısını eklemek zorundayız , diğer zamirlerde ise fiil yalın halde kullanılmalıdır.
We always enter this site to learn English .
İngilizce öğrenmek için hep bu siteye girerim.

 • simple present tense olumsuz cümle yapısı

Olumsuz cümlelerde don’t (do not) yada does not (doesn’t kullanmak zorundayız. never ile de cümle olumsuz yapılabilir.
I do not enter other internet sites to study English.
İngilizce çalışmak için diğer  internet sitelerine girmem.

 • simple present tense soru cümle yapısı

Yardımcı fiillerimiz do ve does hemen özneden önce gelerek soru yapmamıza yardımcı olur .Sorular iki çeşittir :  wh- soruları ve evet/hayır soruları .
Does Görkem ask questions to the teacher in all lesson?
Görkem tüm derslerde öğretmenlere soru sorar mı?
Dersimiz toplam 34 dakika sürecek ve belkide bugüne kadar öğrenemediğiniz anlamadığınız bu konuya en detaylı şekilde vakıf olacaksınız.

6 YORUMLAR

 1. Çok teşekkür ederim ben orta okul öğrencisiyim okulda anlamadıklarımı burda anladım çok işime yaradı keşke bu siteyi daha önce görseydim sınavlarda 85 ve üzeri alırdım 🙂 Ben videoda yazan herşeyi kağıda geçiriyorum hergün tekrar yapcam ilerde ingilizceyi çok iyi bilmek istiyorum 😀 Siteyi yapan ve dersleri anlatan hocalara teşekkür ediyorum.

 2. bnde çok teşekkür ederm özkan hocaya ingilizceyihç anlamıyo ve sewmiyodum sayesnde artk seviyorum ve anlayabiliyorum 😀
  Thank you 🙂

 3. Hocam emeğinize sağlık konu anlatımınız süper ben şu an ingilizce kursuna gidiyorum kursta hiç bişey anladığım yok o nedenle bari intten pekiştireyim dedim tesadüfen sizi gördüm harika anlatıyorsunuz tüm konu anlatımı aradım yok galiba bütün konuları paylaşırsanız minnettar olurum şimdiden teşekkürler

 4. hocam bizlere böylesine güzel bir fırsat verdiğiniz için çok müteşeekiriz english kursuna gittim fakat bir faydasını göremedim sizin öğreniminiz sayesinde dahada güzel mevkilere ulaşacağımızdan eminim bizimle tüm konular hakkında paylaşımda bulunursanız müteşekkir oluruz

 5. ELINE SAGLIK HOCAM INGILIZCE KURSUNA GIDIYORUM AMA SIZIN GIBI GUZEL ANLATAMIYORLAR…………..

CEVAP VER